יום שבת , פברואר 16 2019
דף הבית / מדורים / המומחים / פיתוח וייצור ספקי כוח מתקדמים לכל האפליקציות והיישומים

פיתוח וייצור ספקי כוח מתקדמים לכל האפליקציות והיישומים

ספק כוח הוא התקן ייעודי המספק זרם ומתח חשמלי למעגלים אלקטרוניים, יש דגמים של ספקי AC ל-DC, ממירי מתח DC ל-DC וספקים מבוקרי זרם. את ספקי הכוח מייצרים על פי קונפיגורציה וקיבולת בהתאמה לדרישות הלקוח וסוג המעגל האלקטרוני.

אספקת כוח

כיום, ניתן לרכוש ספקי כוח מחברות המתמחות בתכנון וייצור ספקים ומיבואנים המשווקים מגוון דגמים באיכויות שונות. במקרים מסוימים הלקוח זקוק לפתרון מותאם אישית ואינו יכול להסתפק במוצרי מדף מוכנים, לכן עליו לפנות לחברה מקצועית המתמחה בפיתוח ובייצור ספקי כוח למעבדה, לתעשייה ולאפליקציות אחרות.

פתרונות מותאמים אישית

לקוח הזקוק לפתרונות של ספקי כוח במתח נמוך ובינוני יכול בדרך כלל להסתפק בספקי כוח מוכנים מראש, כלומר במוצר מדף. אם יש לו דרישות ספציפיות או במידה והוא זקוק לפתרון מותאם אישית יש לתכנן עבורו ספק כוח בהתאמה מושלמת למפרט הטכני ולביצועים הרצויים. חשוב לציין כי ספק כוח קיים (מוצר מדף), בעיקר כאשר הלקוח זקוק למכשיר המספק מתח גבוה, אינו יכול לענות על כל המפרטים בדרישת הלקוח, לכן יש לתכנן ולייצר עבורו ספק חדש, תוך התייחסות לגורמים רבים כגון: מידות, סוג המארז, ביצועים, מערכת קירור, מנגנוני בטיחות וכדומה.
חשוב לזכור כי ייצור ספקי כוח נועד לספק מענה מקצועי ובטיחותי לדרישות הלקוח ולסוג המערכת שיש להפעיל. יש מגוון סוגים של ספקים המשמשים ליישומים שונים, הפופולריים ביניהם:

● ספק כוח להפעלת מכשור וציוד רפואי.
● ספקי כוח מתקדמים ועמידים למכשור קוסמטי.
● ספק כוח תעשייתי למגוון שימושים ואפליקציות.
● ספקי כוח למערכות מחשוב ותקשורת.
● ספק כוח למעבדות מחקר ופיתוח.
● ספק כוח בר תכנות למגוון יישומים.

יש שני סוגים עיקריים של ספקי כוח: ליניארי וממותג. הדגם השכיח הוא ספק כוח ממותג מאחר והוא כולל גם שנאי, לכן המכשיר מתאים להמרת המתח החשמלי בצורה יעילה ובטוחה יותר בהשוואה לספק כוח מסוג ליניארי. עם זאת, לכל סוג של ספק יש יתרונות וחסרונות, ובעזרת חברה המפתחת ומייצרת ספקים ניתן לקבל החלטה נכונה איזה סוג לייצר.
חשוב לדעת כי בספק כוח ליניארי הזרם החשמלי עובר בצורה ישירה והספק דואג לייצוב ולקיבוע הזרם. בספק כוח ממותג לשנאי תפקיד חשוב להמרת המתח החשמלי ולשינוי המתח והזרם בהתאם לדרישות הלקוח ומאפייני המעגל האלקטרוני המחובר לספק.

אפיון וייצור הספק

אם לקוח אינו מוצא ספק כוח מוכן המתאים לדרישות הספציפיות ולצרכים הייחודיים, יש לתכנן ולפתח ספק כוח מותאם אישית. שלב התכנון והייצור מתחיל באפיון מדויק של צורכי הלקוח והבנת דרישותיו, בשלב זה מתייחסים גם למקור המתח בכניסה, למתח הנדרש ביציאה, לחיבורים, לאפשרות תכנות, לעמידות, לסוג המארז, ולתנאי הטמפרטורה ואופן השימוש. בהתאם לכך ניתן לייצר את הספק, כאשר יש לתכנן מערכות הגנה וקירור כדי להבטיח עבודה רציפה ותקינה של הספק ללא בעיות, גם בתנאי עבודה קיצוניים.

הכתבה באדיבות טידיקיי למבדא – ממירי מתח וספקי כוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פרגולה

סוכך לחניה: פתרון הצללה קל וחסכוני