יום רביעי , פברואר 20 2019
דף הבית / מדורים / המומחים / איך ללמוד אנגלית מדוברת

איך ללמוד אנגלית מדוברת

ככל שנשתמש יותר בשפה ונשחיז את השליטה הטבעית שלנו בה, כך נוכל להבין ולדבר אותה טוב וחלק יותר.

אנגלית מדוברת
הכל עניין של תרגול

אנגלית מדוברת אינה חייבת להיות מאמץ מודע ואקטיבי, אלא יכולת שבאה לכם בקלות. קיימות פעולות רבות שניתן לעשות על מנת לשפר את יכולות הבנת הנשמע ויכולת הדיבור שלכם בשפה האנגלית, ולהלן כמה מהטובות שבהן.

האזנה לפודקאסטים

פודקאסטים בנושאים שונים הפכו לפופולאריים מאוד בתקופה האחרונה. כל האזנה לאנגלית מדוברת תשפר את ההבנה והשליטה שלכם בה. תוכלו להבין טוב יותר מבטאים ודיאלקטים שונים, לחדד את האזנה, לשפר את אוצר המילים ולדייק את ההגייה שלכם. כמובן שלא רק פודקאסטים רלוונטיים עבורכם, אלא גם האזנה לכל ראיון, הרצאה, סרט,אודיו בוק ושיח באנגלית.

ויתור על כתוביות
כאשר אתם צופים למשלבתוכנית או בסדרה, נסו להימנע מקריאת כתוביות ולהתרכז בהאזנה עצמה. גם צפייה עם כתוביות עוזרת באופן כללי, אך לא כמו האזנה והתמקדות במה שנאמר והשחזה בדרך זאת של הבנת הנשמע.

לדבר עם מי שאפשר

בשביל ללמוד אנגלית מדוברת – כדאי לדבר כמה שיותר. תרגול באופן כללי הוא חשוב מאוד. תרגלו דיאלוגים עם אנשים כגון חברים, קולגות ומשפחה. באופן זה תוכלו לרכוש ביטחון ביכולות שלכם ויכולת הדיבור שלכםתהיה רציפה, חלקה, זורמת ותבוא לכם בקלות. נסו למצוא אדם ששולט באנגלית ברמה גבוהה ואולי אף ברמת שפת אם, וכך תרוויחו אף יותר מהתרגול והתקשורת איתו. באותה מידה כדאי לכתוב באנגלית לאנשים שאתם מכירים ואף לתרגל כתיבה לצורך התרגול גרידא.

לחשוב באנגלית

אנחנו מדברים עם עצמנו, בראש שלנו, זמן רב בכל יום. קוראים לזה לחשוב, וזהו דיבור לכל דבר ועניין. נסו לחשוב כמה שאפשר בשפה האנגלית ולתרגל אנגלית מדוברת גם בדרך זאת. חישבו על דברים פשוטים של השגרה וגם על נושאים מורכבים יותר. כאשר אתם חושבים, אתם לא מפחדים לבצע טעויות, כי אף אחד לא יכול לשמוע אותן מלבדכם, וזהו בהחלט יתרון.

הגדלת אוצר המילים

כל דרך להגדיל את אוצר המילים כמובן שתשפר גם את השליטה שלכם באנגלית מדוברת. אם אתם פוגשים במילה שאתם לא מכירים כאשר אתם קוראים ספר, מגזין או כתבה, בדקו ברשת כיצד הוגים אותה באופן מדויק. באופן זה לא רק תלמדו את התרגום והמשמעות שלה, אלא גם תדעו איך היא נשמעת. זוהי דרך יעילה מאוד להטמיע מילים חדשות בזיכרון שלכם. דרך יעילה נוספת היא לכתוב ולתעד במחברת ייעודית מילים חדשות שאתם פוגשים במרוצת הזמן ואת המשמעות שלהן, וכך ליצור מילון פרטי משלכם.

לימודי אנגלית מדוברת

כמובן שקורסים רלוונטיים אשר עוסקים בלימודי אנגלית באופן כללי ואנגלית מדוברת בפרט יעזרו לכם להבין ולדבר טוב יותר. קיימים קורסים דיגיטליים רבים ברשתוקורסים פיסיים רבים שתוכלו לשקול, וכמו כן גם לא מעט אפליקציות ואתרים אשר ישפרו את השליטה שלכם בשפה ללא עלות או תמורת עלות סמלית בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פרגולה

סוכך לחניה: פתרון הצללה קל וחסכוני