יום שלישי , נובמבר 20 2018
דף הבית / קריית אונו – קו האוטובוס 478 לא עונה

קריית אונו – קו האוטובוס 478 לא עונה

בדצמבר 2016 הודיעה עיריית קריית אונו על הפעלתו של קו 478 מקריית אונו לנתבג, יוזמה של תושב צעיר שהעלה את הנושא לסדר היום. בפועל נדחית הפעלת הקו והעירייה פנתה לחבר הכנסת דב חנין שיפעל בנושא

אור מאי ישראל גל

בימים אלה פנה ח"כ דר דב חנין, יושב ראש ועדת המשנה לתחבורה הציבורית, של ועדת הכלכלה של הכנסת, לשר התחבורה ח"כ ישראל כ"ץ, בדרישה לחזור ולקדם את הפעלת קו 478 שיחבר את תושבי קריית אונו לנתב"ג.

הדרישה הינה בהמשך לפניית העירייה אל ח"כ דב חנין, לקדם ולזרז את תחילת הפעלת הקו. מלכתחילה תוכנן הקו להתחיל לפעול בסוף שנת 2016, וזאת לאחר תכנון מסלול הקו בשיתוף בין העירייה ומשרד התחבורה. בפועל, משנה לשנה דוחה משרד התחבורה את הפעלת הקו ופניית ח"כ חנין מעלה את הנושא על סדר היום של משרד התחבורה.

יצויין כי הקו יתן מענה לחיילים, סטודנטים תושבי העיר, המעוניינים להגיע לתחנת הרכבת ומשם לכל חלקי הארץ. הטסים מנתב"ג יוכלו ליהנות מקו ישיר לנמל התעופה וציבור העובדים בקריית שדה התעופה ובנתב"ג יוכלו להגיע בקלות ובמהירות אל העבודה וממנה באמצעות התחבורה הציבורית.

 מי שהעלה את הנושא לסדר היום, עוד לפני כשנתיים, היה אור מאיו, תושב בקעת אונו, והיום סטודנט באוניברסיטת תל אביב. בעת שירותו הצבאי פנה אור מאיו לישראל גל ראש העיר קריית אונו והעלה בפניו את הצורך בקו אוטובוס ייעודי, שיגיע לתחנת רכבת בקרבת מקום, כדי להנגיש את שירותי הרכבת לחיילים, סטודנטים, לטסים לחו"ל ולכל מי שרוצה להגיע למחוז חפצו באמצעות הרכבת.

תגובה אחת

  1. אם היה באזור חרדי ישר היה מאושר בהליך זריז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

קהילה מבשלת

אנשי השבוע: קהילה מבשלת – מתנדבים בקריית אונו מבשלים עבור קשישים

פרויקט חדש יצא לדרך בקריית אונו לפני כשלושה חודשים, "קהילה מבשלת" שמו. הפרויקט החברתי-קהילתי שם …