יום שני , נובמבר 19 2018
דף הבית / חדשות חמות / חולמים להיות מהנדסים? התחדשות עירונית בפרוייקט חדש

חולמים להיות מהנדסים? התחדשות עירונית בפרוייקט חדש

חולמים להיות מהנדסים? לראשונה בארץ בני נוער ביהוד-מונוסון ייקחו חלק ויובילו התחדשות עירונית במסגרת מחויבות אישית בשנת הלימודים הקרובה

פרויקט "מעורבות חברתית"
פרויקט "מעורבות חברתית"

המינהלת להתחדשות עירונית יהוד-מונוסון תשלב בעשייתה בשנת הלימודים הקרובה בני נוער תושבי העיר במסגרת פרויקט "מעורבות חברתית"

בפעם הראשונה בישראל ובאופן ייחודי ליהוד-מונוסון, מינהלת ההתחדשות העירונית בעיריית יהוד-מונוסון תפתח את שעריה בפני בני ובנות הנוער של העיר הלומדים בתיכונים ברחבי העיר. בני הנוער יקבלו הזדמנות חד פעמית להיכנס לעולם התכנון והבניה בעיר המובילה בישראל בהתחדשות עירונית במסגרת הפעילות החברתית של ילדי התיכונים לשנת הלימודים הקרובה תשע"ט. הפרויקט בא לעולם לאור השינוי הצפוי להתרחש בשנים הקרובות במרקמה של יהוד הוותיקה תוך הרחבת שטחה של העיר והגדלת כמות יחידות הדיור והתושבים בה.

 

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז

רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה – אתר החדשות של בקעת אונו 

 

תלמידים שיבחרו להירשם למחויבות אישית במסגרת זו יזכו להצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של הנושא שעומד בראש סדר היום הציבורי בישראל. פעילות בני הנוער תכלול בין היתר לימוד והבנה של האחריות למרחב החברתי-עירוני בדגש על השיכונים בליבת העיר העוברים תהליכי התחדשות עירונית מואצים, יסייעו לאנשי המקצוע בשינוי התודעה בקרב האוכלוסייה המתחדשת בעיר, ייקחו חלק לימודי פעיל בבניית תכנית ופעילויות לילדים ולנוער בשיכונים, ילמדו לעומק את השלבים של תכנון עיר חדשה ע"י האדריכלים והמהנדסים בעיריית יהוד-מונוסון ועוד.

 האדריכלית ענת לרנר, ראש המינהלת להתחדשות עירונית בעיריית יהוד-מונוסון
האדריכלית ענת לרנר, ראש המינהלת להתחדשות עירונית בעיריית יהוד-מונוסון

לדברי האדריכלית ענת לרנר, ראש המינהלת להתחדשות עירונית בעיריית יהוד-מונוסון: "מטרת הפרויקט הראשון מסוגו היא לפתח מנהיגות בקרב התלמידים שתתמקד בהיבטים חברתיים ופיזיים בשיכונים בליבת העיר. הנושא הנדל"ני-כלכלי הפך בשנים האחרונות לנושא המוביל את סדר היום הציבורי, לנושא ליבה במדינת ישראל, על כן החליטה עיריית יהוד-מונוסון להכיר את הנושא המשמעותי הזה, שמשנה חיי תושבים, לנוער שלנו כבר בגיל התיכון. ככל שילדנו יכירו את עולמות התכנון, הבנייה, ההנדסה תוך שילוב עם העולם העירוני שחי את התושבים, כך יצליחו בהמשך הנערים להבין טוב יותר את המהלכים העירוניים ומה שעומד מאחוריהם".

כידוע, העיר יהוד-מונוסון היא העיר המובילה בארץ בכל הקשור להתחדשות עירונית. העיר מצויה בימים אלו בתחילתו של מהפך חסר תקדים בכל הקשור לבנייה ולהתחדשות עירונית. העיר שתשנה פניה בתוך עשור, עושה זאת תוך תכנון מראש וחשיבה רוחבית מסודרת, הכוללת את כל תחומי החיים. התכנית לתשתיות שבנתה העירייה מכילה בתוכה מלבד להגדלת כמות יחידות הדיור, גם: חנייה, תחבורה ציבורית, כבישים עירוניים חדשים ובטוחים, חיבור לכבישים בין עירוניים קיימים, מוסדות חינוך, מוסדות תרבות, פארקים ובנוסף גם דירות מותאמות לדיור בר השגה עבור הזוגות הצעירים.

 

הצטרפו לקבוצת הוואטס אפ חדשות יהוד מונוסון  – להצטרפות

ישירות למייל – כל מה שקורה בעיר – להרשמה

מעבר לצד התכנוני קיים גם הצד החברתי שהינו חשוב לא פחות והינו מהווה מדיניות של ממש אותה חשוב ואף הכרחי לקדם. תוך שימת דגש לפן החברתי, הנוגע לזיהוי צרכים נוספים שאינם תכנוניים אשר הבנתם ומתן מענה להם יסייעו להגיע לכדי גיבוש הסכמות, יגדירו משמעותית את הערך החברתי והקהילתי שיופק מן התכנית הרחבה. יש להתייחס אל ההתחדשות העירונית ככלי מרכזי בהזדמנות לשינוי חברתי מחד והגברת איכות החיים בעיר מאידך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מסיבת נצחון- ישראל גל

חגיגות הניצחון של ישראל גל

באירוע, בהשתתפות אבי גבאי יו"ר מפלגת העבודה, עלו לבמה חברי הרשימה המאוחדת – ישראל גל …