יום שלישי , נובמבר 20 2018
דף הבית / גבעת שמואל / הרב שאול אלקריב : "אני חי את היעוד שלי" 

הרב שאול אלקריב : "אני חי את היעוד שלי" 

'מגיעים אלי אנשים מכל הסוגים: דתיים וחילוניים, וגם מדתות אחרות. אני אוהב אותם כשווים לכל דבר. כל מי שמגיע אלי-הוא בשבילי אדם ככל האדם".

הרב אלקריב
תוכן מקודם

עשרות אנשים מגיעים בכל יום לשאול 'שאלת רב', את הרב שאול אלקריב, שיושב בחדרו שבמתחם 'אחוות אלקריב' שבנחלת יהודה, בראשון לציון. יש לציין כי הייעוץ ניתן ללא תשלום. "הקדוש ברוך הוא הוא המלך", כך מצהיר הרב אלקריב לגבי השאלה האם הוא משתייך לחסידות כלשהיא. "אני ספרדי ואני פועל על פי פסיקת הרב עובדיה יוסף זצ"ל".

הרב מקבל את כל האנשים המגיעים לשאול בעצתו, במגוון נושאים מבעיות בזוגיות ועד הצלחה בעסקים. זה קורה משעות הבוקר ועד השעות המאוחרות של הלילה, ואין זה משנה אם אתם גבר או אישה, דתי או חילוני, או באיזה שאלה או תחום מדובר. מובטח לכם שתקבלו תשובה, שלא רק תניח את דעתכם, אלא תגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב.

הרב אלקריב

הרב אלקריב: "אני נחשף לכל מיני בעיות, בריאותיות, כלכליות, סכסוכים  ומריבות ואני מגשר ומשכין שלום, כמו שפסיכולוג או פסיכיאטר עושים. כל אדם שמגיע לכאן, משאיר את הבעיות שלו אצלי. קיבלתי מהקדוש ברוך הוא יכולת נדירה, לדעת בצורה חכמה מאוד, איך לקבל סיפור ולהפוך אותו לטוב. אני רוצה לתת 'גשר' כזה שאנשים ידלגו על הבעיה, וימשיכו את החיים הלאה, לתת להם את היכולת לבצע סוג של מעקף".

הרב אלקריב, תושב גבעת שמואל לשעבר, נהג לקבל קהל במקומות שונים, כשהמפורסם בהם היה בסוכה בגבעת שמואל מתחת לגשר, משם נאלץ להתפנות. כיום במיקומו החדש, בנחלת יהודה, הקים בית כנסת קטן, ובו אולם אירועים, בו ניתן לערוך שמחות כמו בריתות,בר מצוות ועוד.

מאות אנשים מגיעים מידי יום,בכל מוצ"ש מתקיימת סעודת מלווה מלכה כולל מוסיקה, סעודה ריקודים וטקס הפרשת חלה לנשים. כבר בשעות הבוקר המתינו לו עשרות אנשים, שחלקם העידו כי זו אינה הפעם הראשונה שהם מגיעים. לפי העדויות, מדובר ברב אליו חוזרים שוב ושוב, כדי לקבל הדרכה באינספור נושאים, ועל הכל הוא עונה בסבלנות, וגם מעניק ברכה למי שמגיע. בחדרו על השולחן מונחות סוכריות, אולי כדי להמתיק את המעמד.

הרב אלקריב מספר לנו על מקרה הממחיש את יכולתו לספק נחמה גם בעת משבר גדול: "הגיעה אלי אישה שבעלה גסס ואמרתי לה שהוא יחיה. היא הבטיחה לי מתנה במידה ואכן זה יקרה. קרה שבעלה נפטר, אבל היא הגיעה וגם הביאה מתנה. מדוע?! היא אמרה לי שמאותו הרגע בו הגיעה אלי, מילאתי אותה בתקווה ושמחה, שבעלה יחיה, ועל כך הביאה לי מתנה".
לפרטים: הרב שאול אלקריב
'אחוות אלקריב'  דרך מכבים 67 נחלת יהודה.

https://www.facebook.com/hravelkariv/

3 תגובות

  1. אני רוצה להגיע לרב . היכן הוא מקבל קבלת קהל ובזה ימים?

  2. מעוניינת מס טלפון של הרב וכיצד מגיעים אליו
    אחרי תאונת דרכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מעצר אזיקים

גבעת שמואל: סכסוך בין אחים נגמר בחדר מיון ותחנת המשטרה

ביום שבת הוזעקו שוטרי הסיור של מחוז דן לגבעת שמואל עקב קטטה שפרצה בין שני …