יום שלישי , נובמבר 20 2018
דף הבית / חדשות אור יהודה / מקומי / צו הריסה למבנה מסוכן

צו הריסה למבנה מסוכן

עיריית אור יהודה באמצעות מחלקת ההנדסה הרסה בשבוע שעבר מבנה מסוכן ברחוב עין גדי בעיר. מדובר בקיר שזוהה ככזה שעומד ליפול

העירייה הרסה בצו הריסה מבנה מסוכן
העירייה הרסה בצו הריסה מבנה מסוכן

עיריית אור יהודה באמצעות מחלקת ההנדסה הרסה בשבוע שעבר מבנה מסוכן ברחוב עין גדי בעיר. מדובר בקיר שזוהה ככזה שעומד ליפול, ולמרות פניות חוזרות ונשנות של נציגי מחלקת ההנדסה למשפחה שבשטחה הוצב הקיר לפני שנים, לא נעשה דבר. יודגש כי העירייה מפעילה יד קשה בנושא, במיוחד כשמדובר בשטחי ציבור מיועדים.

העירייה הרסה בצו הריסה מבנה מסוכן

בשל סירוב המשפחה לבצע את ההריסה באופן עצמאי, לפני כחודש ניתן צו מבנה מסוכן על ידי ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, ולאחר קבלת אישורים של כל הגורמים המעורבים, לרבות המשטרה, התקיימה ביום חמישי האחרון פעולת ההריסה שנמשכה מספר שעות. יש לציין כי במקום צפויה העירייה בהמשך לסלול שביל לטובת התושבים. בכוונת העירייה לחייב את המשפחה בהוצאות הריסת המבנה, כפי שנהוג במקרים של ביצוע צווי הריסה מנהליים על ידי העירייה בגין בנייה בלתי חוקית.

העירייה הרסה בצו הריסה מבנה מסוכן

ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט: "אחד התפקידים של העירייה הוא לדאוג לשמירה על הסדר הציבורי ולמנוע מפגעים מסוכנים. למרות ההתראות החוזרות ונשנות של אגף ההנדסה על כך שמדובר במפגע בטיחותי שמסכן את הציבור, בעלי הדירה סירבו לבצע את הריסתו ועל כן פעלנו ללא היסוס להסרת המפגע הזה. אנו נמשיך להקפיד על שמירה על החוק, ובמידת הצורך נוציא צווי הריסה ככל שנידרש למבנים מסוכנים או כאלו שנבנו בניגוד לחוק".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עו"ד עוזי אהרון, ציין: "הוועדה פועלת באפס סבלנות מול בנייה בלתי חוקית ומבצעת צווי הריסה מנהליים שתוקפם תוך 30 יום מיום ביצוע הבנייה. ישנם מקרים נוספים של מבנים בלתי חוקיים שעניינם עומד ותלוי בבית המשפט. יצוין כי לאחרונה הקנסות שמוטלים על עברייני הבנייה הם בסכומים גבוהים ביותר וכל אחד צריך לעשות את שיקול הדעת והמאזן הנכון אם שווה לו לקבל גם רישום פלילי על עבירת בנייה וגם קנס שעלול להגיע למאות אלפי שקלים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

נוי טוטנגי

הדוכן הראשון שלי – הצצה לדוכן הסופגניות של נוי

בשבוע שעבר פתחה נוי את דוכן הסופגניות הראשון שלה במתחם שרונה שבתל אביב. אז איך …